Ruyalar1.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İslami Rüya Tabirleri
 4. »
 5. Rüyada Ayakkabı Görmek İslami Yorumu

Rüyada Ayakkabı Görmek İslami Yorumu

ruya1lar1admin2 ruya1lar1admin2 -
77 0

Rüyada Ayakkabı Görmek İslami Yorumu

Rüyada ayakkabı görmek, rüyayı gören kişinin hayatında önemli bir değişiklik yapacağına, yeni bir yola gireceğine, dünya nimetlerinden faydalanacağına ve mutlu olacağına işaret eder. Rüyada ayakkabı görmek, aynı zamanda rüya sahibinin eşi, hizmetçisi, yardımcısı, gücü, zaferi, menfaati ve zevki ile de yorumlanır. Rüyada ayakkabının durumuna, rengine, şekline ve mevsimine göre farklı anlamlar çıkarılabilir.

Rüyada ayakkabının durumuna göre yorumlar şunlardır:

 • Rüyada rahat ve güzel bir ayakkabı görmek, hayır ve berekete, geçim rahatlığına ve mutluluğa işarettir. Rüyada rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına delalet eder.
 • Rüyada dar bir ayakkabı görmek veya giymek, gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder. Rüyasında dar bir ayakkabı giydiğini gören kimse, üzüntü ve keder yaşar.
 • Rüyada yırtık veya delik bir ayakkabı görmek veya giymek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına veya mal kaybına uğranacağına yorumlanır. Rüyasında yırtık veya delik bir ayakkabı giydiğini gören kimse, zarara girer veya hastalanır.
 • Rüyada yeni bir ayakkabı görmek veya giymek, devlet ve ikbale, kazancın artmasına ve menfaate delalet eder. Rüyasında yeni bir ayakkabı giydiğini gören kimse, zenginlik ve servet elde eder.
 • Rüyada eski bir ayakkabı görmek veya giymek, geçmişte kalan bir konunun tekrar gündeme geleceğine veya eski bir dostla karşılaşılacağına işaret eder. Rüyasında eski bir ayakkabı giydiğini gören kimse, nostalji yaşar veya eski bir hatayı tekrarlar.

Rüyada ayakkabının rengine göre yorumlar şunlardır:

 • Rüyada beyaz ayakkabı görmek veya giymek, temizlik, saflık, dürüstlük ve hayır işlemeye işaret eder. Rüyasında beyaz ayakkabı giydiğini gören kimse, hayatında güzel gelişmeler yaşar veya hayırsever bir kişiyle tanışır.
 • Rüyada siyah ayakkabı görmek veya giymek, saygınlık, ciddiyet, otorite ve sorumluluk almaya işaret eder. Rüyasında siyah ayakkabı giydiğini gören kimse, halk arasında saygın bir kişi olur veya resmi bir işe girer.
 • Rüyada kırmızı ayakkabı görmek veya giymek, aşk, tutku, cesaret ve macera aramaya işaret eder. Rüyasında kırmızı ayakkabı giydiğini gören kimse, aşk hayatında heyecanlı anlar yaşar veya riskli bir işe atılır.
 • Rüyada yeşil ayakkabı görmek veya giymek, bereket, bolluk, doğallık ve sağlıkla ilgili işaret eder. Rüyasında yeşil ayakkabı giydiğini gören kimse, rızık kapısının açılacağına veya sağlıklı bir yaşam süreceğine yorulur.
 • Rüyada sarı ayakkabı görmek veya giymek, hastalık, kıskançlık, yalan ve aldatmaya işaret eder. Rüyasında sarı ayakkabı giydiğini gören kimse, sağlığına dikkat etmeli veya çevresindeki insanlara güvenmemelidir.

Rüyada ayakkabının şekline göre yorumlar şunlardır:

 • Rüyada topuklu ayakkabı görmek veya giymek, kadınlık, zarafet, güzellik ve çekicilikle ilgili işaret eder. Rüyasında topuklu ayakkabı giydiğini gören kadın, kendine güvenir ve beğenilir. Rüyasında topuklu ayakkabı giydiğini gören erkek, kadınlarla ilgili bir konuda başarılı olur veya kadınlar tarafından ilgi görür.
 • Rüyada spor ayakkabı görmek veya giymek, enerji, dinamizm, hareketlilik ve sporla ilgili işaret eder. Rüyasında spor ayakkabı giydiğini gören kimse, aktif ve sağlıklı bir yaşam sürer veya sporla ilgili bir başarı elde eder.
 • Rüyada terlik görmek veya giymek, rahatlık, gevşeklik, tembellik ve umursamazlıkla ilgili işaret eder. Rüyasında terlik giydiğini gören kimse, hayatını kolaylaştırmak ister veya sorumluluklardan kaçar.
 • Rüyada çizme görmek veya giymek, korunma, güvenlik, sertlik ve kışkırtıcılıkla ilgili işaret eder. Rüyasında çizme giydiğini gören kimse, kendini tehlikeli bir durumdan korur veya başkalarını kızdırır.

Rüyada ayakkabının mevsimine göre yorumlar şunlardır:

 • Rüyada kışlık ayakkabı görmek veya giymek, kış mevsiminde hayır ve berekete, yaz mevsiminde ise üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyasında kışlık ayakkabı giydiğini gören kimse, mevsime uygun davranmalıdır.
 • Rüyada yazlık ayakkabı görmek veya giymek, yaz mevsiminde esenlik ve hayra, kış mevsiminde ise hastalık ve sıkıntıya işaret eder. Rüyasında yazlık ayakkabı giydiğini gören kimse, mevsime uygun davranmalıdır.

Rüyada ayakkabının kaybolması, çalınması veya kaybedilmesi gibi durumlar da şöyle yorumlanır:

 • Rüyada ayakkabısını kaybettiğini görmek, eşinden ayrılacağına veya eşinin vefat edeceğine işaret eder. Rüyasında ayakkabısını kaybeden kimse, aile hayatında büyük bir sarsıntı yaşar.
 • Rüyada ayakkabısının çalındığını görmek, malının zayi olacağına veya düşmanının artacağına işaret eder. Rüyasında ayakkabısının çalındığını gören kimse, maddi ve manevi zarara uğrar.
 • Rüyada ayakkabısını bulduğunu görmek, kaybettiği bir şeye tekrar kavuşacağına veya sevinçli bir haber alacağına işaret eder. Rüyasında ayakkabısını bulan kimse, mutlu olur.

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *